Vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir.
 10 Nisan 1845’te teşkilat olarak kurulan ve 174 yıldır milletinin hizmetinde olan Türk polisi, gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler sonucunda, milletimizin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.   
Polisimiz, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamada olaylara müdahale eden, suçlulara göz açtırmayan görev ve faaliyetlerinin yanında, Toplum Destekli Polislik çalışmaları ve bu çerçevede gerçekleştirilen proje faaliyetleri ile de birçok alanda toplumun her kesimine yönelik destek, yardım ve yönlendirme çalışmaları sayesinde güven ve sevgi atmosferi oluşturmaktadır.
Gücünü kanunlardan alan Polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe saymıştır.  İnsanımızın olduğu her yerde var olan, toplumun her kesimiyle kucaklaşan polisimiz bu sayede devletimizin şefkat eli olarak, ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızın yanında yer almıştır.
Bu düşüncelerle Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174.Yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle, ülkemizde  huzur ve güven  ortamının sağlanmasında emeği geçen tüm Emniyet Mensuplarımızı şükranla ve içtenlikle kutluyor; görevleri esnasında şehit olan polislerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anarken; Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve başarılar diliyorum.
                                                                
                         
 
                                                                                            Abdullah ÖZADALI
                                                                                                         Sason Kaymakamı